Bugün - 21 Ekim 2014 Salı
Isparta 23°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Yeni Üye
Gündem Ekonomi Sağlık Yaşam Kültür Spor Siyaset Eğitim TUHAF HABERLER Dünya Asayiş Diğer »
Haber Detayları

AK PARTİ'NİN OY ORANI...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, “Birileri AK Parti’siz Türkiye hayal etmeye başladı. AK Partisi’siz bir ülke 2002 öncesi demek” dedi.

Siyaset Haberi - 27 Ocak 2014 Pazartesi - 01:52
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, “Birileri AK Parti’siz Türkiye hayal etmeye başladı. AK Partisi’siz bir ülke 2002 öncesi demek” dedi.
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

Şahin, AK Parti'nin son yapılan anketletre göre oy oranının yüzde 50 bandında olduğunu da belirtti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, partisinin Karabük İl Danışma toplantısına katılarak ilçe ve belde belediye başkanlarını açıklayarak gündeme dair açıklamalarda bulundu. Büyük bir hızla 30 Mart yerel seçimlerine gittiklerini ve zamanın su gibi aktığını anlatan Şahin, “Böylesine önemli bir yerel seçime giderken gündemde acaba Merkez Bankası faiz lobisinin faizi arttırma baskısına daha ne kadar dayanacak. Acaba dolar avro yükselişi nereye kadar gidecek. Şuanda Türkiye’nin gündemi maalesef bu. Bir diğeri ise bugün hangi kaset piyasaya sürülecek, hangi gizli dinleme tutanakları internet sitelerinde yayınlanacak. Acaba hangi yardım TIR’ı hangi savcı tarafından nerede durdurulacak. Yapılmak istenilen ne, perde arkasında kim var. Bunların cevaplarını bulmak ve kamuoyu ile paylaşmak zorundayız. Başka konuların konuşuluyor olması vatandaşta bir tedirginliğe yol açıyor. Çarşı pazarda bir durgunluğa da yol açıyor. Ne olacak beklentisi Türkiye’de yıllar sonra yakalanmış olan ekonomik istikrar olumsuz şekilde etkiliyor” dedi.

“AK PARTİ ANKETLERDE YÜZDE 50 BANDINDA”

Birilerinin tam yerel seçimlere giderken siyasal mühendislik projesini ortaya koyduğunu ifade eden Şahin, şunları söyledi:
“Bir siyasal mühendislik projesi şuanda Türkiye’de uygulamaya çalışıyorlar. Bu projenin amacı AK Parti 30 Mart 2014 seçimlerinde ciddi bir oy kaybına uğraması. İkinci amaç ise Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı adayı olması halinde, seçilmesini önlemeyi amaçlayan bir projedir. Onu Türkiye’nin yönetiminde uzaklaştırmayı amaçlayan projedir. 30 Mart’ta AK Parti bu projeyi uyguladığımızda ciddi bir oy kaybına uğratabilirsek, Türkiye siyasi istikrarsızlık başlayacak ve bunun sonucu olarak ekonomik istikrarsızlık arkadan gelecek. Böylece Türkiye AK Parti iktidarından kurtulacak. AK Parti hala Türkiye’den en güçlü siyasi partidir. En son yapılan anketlere göre yüzde 50 bandındadır.”

“ABİLERİNDEN İZİN ALMADAN YAPMASI HOŞLARINA GİTMEDİ”

Şahin, Türkiye’yi sevmeyen, gelişmesinden rahatsız olan, dünyada itibar kazanmasından rahatsız olanların olduğunu anlatarak şunları söyledi:
“Dünyada her ülkenin rakipleri olabilir. Bununlar komşular ya da diğer ülkeler olabilir. Bir takım Uluslararası kuruluşlar ve parasal alanda etkin güçleri olabilir. Onlarda Türkiye’nin bazı uygulamalarından dolayı rahatsız olabilir. Türkiye’de böyle bir iktidarın varlığı, Türkiye’yi yönetiyor olması onları rahatsız ve huzursuz ediyor olabilir. Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’nin başından gitmelidir diye düşünebilirler. Yapmış oldukları açıklamalarda bunu açıkça hissettiriyor. AK Parti’nin kurulduğu günden beri izlemiş olduğu siyaset, yönetim anlayışı bağımsız bir politika eksenine oturdu. Recep Tayyip Erdoğan, bağımsız bir politika takip ediyor. Türkiye ile ilgili alınacak önemli karaları kendisi alıyor. Müttefiklerine danışmıyor, ağabeylerine sormuyor. Çünkü bu zamana kadar hep böyle alıştırmışlar Türkiye’yi yönetenler. Diyorlar ki, Recep Tayyip Erdoğan, başına buyruk gidiyor, kimseye danışmıyor. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve Recep Tayyip Erdoğan doğru bildiklerini her zaman ve her zeminde dile getiren, dile getirmeyi siyaseti olarak kabul eden bir anlayışa sahip. Kuzey Irak petrollerinin Türkiye üzerinden Dünyaya pazarlanması, Kuzey Irak Bölgesel yönetimi ile görüşerek bu sorunu çözen ve akmasını sağlayan, aracı banka olarak Halk Bankasını kabul ettiren Recep Tayyip Erdoğan’ın bu girişimi ağabeylerinden izin almadan yapması hoşlarına gitmedi.”

“BİRİLERİ AK PARTİ’SİZ TÜRKİYE HAYAL ETMEYE BAŞLADI”

“Birilerin AK Parti’siz Türkiye hayal etmeye başladı” diyen Şahin sözlerini şöyle sürdürdü:
“Türkiye İran’a uygulanan BM ambargosunu deliyor. Tayyip Erdoğan bunu da dinlemiyor. Türkiye, Tayyip Erdoğan Başbakanlığındaki Türk hükümeti artık kendi silahını kendi yapmaya başladı. Tanklarımızı, helikopterimizi, eğitim uçaklarımızı ve İnsansız Hava Araçlarını kendi mühendislerimizle yapmaya başladık. Şimdi füze yapmaya başladık ve bunla ilgili ihaleye çıktık. En iyi teklifi Çin verdi. Ooo, Türkiye NATO ülkesidir. Nasıl bizden birinden bu konuda yardım almaz veya bizden bir ülke ile bunu gerçekleştirmek için işbirliği yapmazda gider Çin’le bunu gerçekleşme arayışları içersinde olur. Alamazsın, sen NATO üyesisin bizden alacaksın. Bütün bu bağımız politikalar Türkiye’nin menfaatti neredeyse orada bulunmayı gerektiren politikalar bir takım yerleri rahatsız ediyor. 30 Mart seçimlerine doğru giderken, birileri AK Parti’siz Türkiye hayal etmeye başladı. AK Partisi’siz bir Türkiye, 2002 öncesi dönmek demek. Yeniden Türkiye’nin IMF boyunduruğuna altına girmesi demektir. Ak Parti’siz bir Türkiye demek yüksek enflasyon ve faiz demektir. Yeniden eksi bakiyelerde Türkiye’nin bulunuyor olması demek.”

“30 MART SEÇİMİ BİR TÜRKİYE SEÇİMİDİR”

30 Mart seçimlerinin Türkiye seçimi olduğunun altını çizen Şahin, “30 Mart seçimlerine giderken, sadece belediye başkanlarımızı, il genel meclisi üyelerini seçmeyeceğiz, derken kastımız budur. Demek ki, bir belediye seçimi değil 30 Mart seçimi bir Türkiye seçimidir. Piyasalarda yabancı bankalar döviz topluyor. Merkez bankası müdahale ediyor. Ama döviz daha da yükseliyor. Bu çarşı pazarı olumsuz etkiliyor. Türkiye’nin karşılaştığı her sorunun çözümünü bu millet sağlamıştır. Şuanda içinden geçtiğimiz bu süreçte bize yaşatılmak istenilen sorunların çaresi 30 Mart’ta sandıktır. Milletimiz sadece belediye başkanlarını seçmek için değil Türkiye’nin yıllar sonra yakalamış olduğu siyasi ve ekonomik siyasi istikrarın devamı içinde sandık başına gidecektir. Biz 30 Mart akşamı sandıklar açıldığını AK Parti olarak gücümüzü koruyan bir sonuçla çıkarsak, şuanda suni olarak ortaya konulan bu ekonomik kayıp ertesi gün telafi edilmeye çalışılır. Önümüzdeki seçim daha önceki seçimlerden büyük önem arz etmekte” diye konuştu.
Şahin daha sonra partisinin Eflani, Eskipazar, Safranbolu, Ovacık ve Yenice ilçe Belediye başkan adayları ile Yortan Belde Belediye Başkanını açıkladı.

 
Anahtar Kelimeler:AK, Parti, Genel, Başkan, Yardımcısı, Mehmet, Ali, Şahin, “Birileri, AK, Parti’s,
Kaynak / Editör: Okunma Sayısı: 1709
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Siyaset Haberleri
Melih Gökçek'ten Sarıgül'e manidar destek
Erdoğan'dan Azerbaycan ziyareti öncesi basın açıklaması
Arınç:Başbakanımız aday olursa Cumhurbaşkanımız destekler

Arınç:Başbakanımız aday olursa Cumhurbaşkanımız destekler
Erdoğan-Aliyev ortak basın toplantısı
MÜCAHİD GÜLCAN'IN MÜTHİŞ PROJELERİ
TEKİN BAYRAM'IN BANA SÖKMEYEN ARTİSTLİĞİ
TAM 1400 ARAÇLIK KONVOY VARDI...
Diğer Başlıklar

AK PARTİ KADIN KOLLARI KURUCUSU'NDAN, RECEP ÖZEL'E ÇOK SERT ELEŞTİRİ
Melih Gökçek'ten Sarıgül'e manidar destek
Erdoğan'dan Azerbaycan ziyareti öncesi basın açıklaması
Arınç:Başbakanımız aday olursa Cumhurbaşkanımız destekler
Erdoğan-Aliyev ortak basın toplantısı
MÜCAHİD GÜLCAN'IN MÜTHİŞ PROJELERİ
TEKİN BAYRAM'IN BANA SÖKMEYEN ARTİSTLİĞİ
TAM 1400 ARAÇLIK KONVOY VARDI...
YENİŞARBADEMLİ BORÇ BATAĞINDA
Ispartaspor daimi gelirlere kavuşturulacak
Tarihte Bugün
1860 - İlk Hususi Tercuman-ı Ahval'in çıkması
Facebook
Günün Sözü
İyiliğe karşı kötülük hayvanlıktır?
(Hacı Bektaşı Veli)
Ulusal Gazeteler

Yazarlar
Zeki Çelik
ÖĞRENELİM, ÖĞRETELİM, ÖĞRETMENİM...
TÜRK DÜNYASI KÜLTÜRÜNE KA...
Serpil ERTUĞ
Nice 90. YIllara
Gönül verdik,Sana erdik. Ey hürriy...
Figen SAYIN
Zaferin sönmeyecek bir meşalesidir 30 Ağustos
26 Ağustos günü başlayıp, 30 Ağustos&rsq...
Mustafa AKAR
Cumhuriyet Ve Türk Milleti
Özgür ve hür bir şekilde yaşamamızı...
Bünyamin TOKMAK
6 AYLIKKEN ÖLEN ABLAM AKP'YE Mİ OY VERDİ?
Önceki yazımda, öldükten 6 yıl sonr...
Röportajlar
Ak Parti'de adayların yarısı tamam
Başbakan Erdoğan başkanlığında çalışmalarını yürüten kurul,  çalışmalara  saat 21.00'den sonra bir süre&...
»
»
»
Namaz Vakitleri ( Isparta )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
05:2907:0312:5315:5718:2319:46

21 Ekim 2014 Salı
Arşiv Arama
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(16 Online) 0,16ms